wtorek, 4 września 2012

Prezent na Dzień Dziecka


31.05.2012 w przeddzień Światowego Dnia Dziecka miałam przyjemność zorganizować wycieczkę do Koszalina dla dzieci z klasy O ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Świdwinie.  W porozumieniu z wychowawczynią przygotowałyśmy program wycieczki, który myślę trafił w gusta każdego ucznia.
Zaraz po przyjeździe do Koszalina dzieci udały się do Bałtyckiego Teatru Dramatycznego na przedstawienie p.t. „Pinokio”. Treść  bajki wszyscy znali, ale spektakl w prawdziwym teatrze to było coś! Dla wielu sześciolatków była to pierwsza wizyta, jednak pani wychowawczyni doskonale przygotowała dzieci przed wyjazdem do teatru.  
Maluchy zdały egzamin na piątkę, były grzeczne i uważnie oglądały sztukę. Kultura osobista małych widzów była nienaganna, bo wiedziały jak należy zachować się w teatrze!


W wyśmienitych humorach po teatrze dzieci udały się na obiad, żeby mieć siłę na dalszą część wycieczki, czyli zwiedzanie fabryki pluszowych zabawek Kolor-Plusz w Koszalinie. Chyba nie ma dziecka, które nie zastanawia się z czego i jak jest zrobiona jego ulubiona maskotka. Teraz miały okazje przekonać się, że produkcja małego misia to niełatwa praca! W fabryce dziećmi zaopiekowała się pani Kamila, która oprowadzała ich po poszczególnych stanowiskach pracy, omawiający tym samym etapy produkcji pluszowej maskotki.
Na początek wszyscy zebrali się przy stole do wycinania większych części wg wcześniej stworzonych projektów.Duże zainteresowanie wzbudziła piła, którą pracownica wycinała elementy maskotki, a także ochronne rękawice, które były ciężkie i trochę przypominały fragment ubioru rycerza!Później dzieci zobaczyły, jak wycina się najmniejsze elementy maskotki.

Przyszedł czas na szwalnię, gdzie można było zobaczyć już efekt pracy pań ze wcześniejszych stanowisk. Zainteresowanie wzbudziła „maszyna” do „wywracania” maskotki na prawą stronę.
Kiedy maskotki są już uszyte i mają przyczepione wszystkie drobne elementy typu oczy czy noski czas wypełnić je specjalnym tworzywem, żeby nabrały kształtu. Proces ten dzieci obserwowały na przykładzie żyrafy, którą później dostały w prezencie.

Po wypełnieniu trzeba jeszcze zszyć mały otwór, wygładzić materiał, sprawdzić, czy wszystkie elementy są na swoim miejscu i się dobrze trzymają i maskotka może powędrować do rąk dziecka.Na koniec pani Kamila pokazała jeszcze dzieciom, jakiego rodzaju zabawki są produkowane w zakładzie. Dużo emocji wzbudziło słynne serce z telewizyjnych reklam.


Dzieci wróciły z wycieczki zadowolone, pełne wrażeń, a także bogate w wiedzę. Na pewno wycieczka była wspaniałym prezentem na Dzień Dziecka od ich wychowawczyni.


wycieczka klasowa, wycieczki dla dzieci zachodniopomorskie, wycieczki dla dzieci ze świdwina, crodea joanna zielińska, biuro podróży crodea, wycieczki dla szkół podstawowych, wycieczki dla zerówek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz