poniedziałek, 30 marca 2015

Wrzosowo - Bałtycki Park Dinozaurów i Park Miniatur Latarni Morskich w Niechorzu

Bałtycki Park Dinozaurów we Wrzosowie koło Kamienia Pomorskiego to kolejna propozycja na szkolną wycieczkę. W ubiegłym roku zorganizowałam ją dla dzieci z klas 1-3 ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz nr 3 ze Świdwina. Pobyt w Parku Dinozaurów można połączyć z pobytem w Parku Miniatur Latarni Morskich w Niechorzu, zwiedzaniem latarni morskiej w Niechorzu lub po prostu plażowaniem.
Warto również zajechać do Kamienia Pomorskiego, gdzie jedną z atrakcji jest katedra oraz wirydarz katedralny (kwadratowy lub prostokątny ogród umieszczony wewnątrz murów klasztornych), który jest jedynym przykatedralnym wirydarzem w Polsce. Dzieci z pewnością zainteresuje Muzeum Kamieni, gdzie można zobaczyć ponad 2600 eksponatów z całego świata: minerały, skamieniałości, kamienie szlachetne, szkielety dinozaurów, meteoryty, a także zbroje i broń średniowieczną. Dodatkową atrakcją jest taras, z którego rozciąga się piękny widok na Kamień Pomorski i pobliską wyspę Chrząszczewską.
Po ponad godzinnej podróży autokarem (ze Świdwina) docieramy do Bałtyckiego Parku Dinozaurów we Wrzosowie. Bałtycki Park Dinozaurów to miejsce aktywnego wypoczynku, gdzie zdobywanie wiedzy o czasach prehistorycznych połączone jest z wieloma atrakcjami i rozrywką na świeżym powietrzu. Znajduje się tu ścieżka edukacyjna, muzeum, park rozrywki oraz sklep z pamiątkami i restauracja. Wizyta w Parku gwarantuje pełną emocji, a zarazem bezpieczną zabawę w miejscu rodzinnej rozrywki. Park rozwija się z roku na rok, dostarczając odwiedzającym nowych, różnorodnych atrakcji.
 

 


  
 
 


 

W obrębie Bałtyckiego Parku Dinozaurów znajduje się również Park Safari Wrzosowo, na terenie którego zobaczyć można rzadkie gatunki zwierząt, jak choćby pochodzący z Australii biały kangur Walabia Bennetta. Park Safari Wrzosowo pozwala na bezpośredni kontakt ze zwierzętami. Znajdują się tu także daniele, alpaki, lamy, strusie Emu, owce, kozy kameruńskie, muflony, świnki wietnamskie, jelenie mandżurskie oraz wiele innych zwierząt i ptaków. Po Parku Safari dzieci oprowadzi przewodnik, który opowie o zwyczajach i życiu jego mieszkańców. 

 

 

 

 


Dodatkowe atrakcje, z których dzieci mogą korzystać na terenie Parku to:  Kraina Dmuchańców,  Plac archeologiczny, Plac zabaw, Park linowy I,  Park linowy II,  Bungee, Kolejka  Pirat. Wszystkie zabawy na sprzętach są pod okiem pracowników parku, przy zastosowaniu wszelkich środków bezpieczeństwa. Dostępne jest również Muzeum Minerałów oraz bufet, w którym można się posilić, a także sklepik z pamiątkami.

Parki Linowy I - dla najmłodszych   Kraina dmuchańców


Park Linowy II - dla starszych dzieci

 

 
 Ciuchcia
 Eurobungee
 

  

 

 

 Sklepik z pamiątkami

 

 


Muzeum Minerałów

 
 Inne atrakcje Czas na posiłek... (istnieje możliwość zorganizowania ogniska z pieczeniem kiełbasek)
Czas w Bałtyckim Parku Dinozaurów biegnie niesamowicie szybko. Miałam wrażenie, że dzieci mogłyby tu przebywać chyba cały dzień. Jednak po obiedzie wyruszamy w dalszą drogę - z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Świdwinie pojechaliśmy jeszcze do Niechorza, do Parku Miniatur Latarni Morskich. Tam w towarzystwie przewodnika obejrzeliśmy modele wszystkich nadbałtyckich latarni morskich i wysłuchaliśmy wielu ciekawych informacji na ich temat.

  

 
 
 


 

 Na koniec był czas na lody w kawiarence i zakup pamiątek znad morza.

 
 
 

W przypadku słonecznej pogody pobyt w Niechorzu  można zakończyć piknikiem na plaży lub wizytą w latarni morskiej. Wycieczkę tą polecam klasom 0-3 szkoły podstawowej.

Więcej informacji na temat programu wycieczki oraz kosztów udziela:
Joanna Zielińska, tel. 660 448 778, email: joanna.zielinska@crodea.pl
Zapraszamy do kontaktu!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz