środa, 25 lutego 2015

Szczecin - muzycznie i turystycznie 26.04.2015

W ramach projektu "Zabierz dziecko na wycieczkę" proponujemy kolejną wycieczkę dla rodziców i dzieci pt. "Szczecin -  muzycznie i turystycznie", którą zaplanowałam na 26.04.2015 tj. niedziela.
Tym razem chciałabym Was zabrać do Szczecina, stolicy naszego województwa.
Miasta, do którego wielu z nas jeździe w celu zrobienia jakiś większych zakupów. Tak więc centra handlowe mamy na pewno "zaliczone", ale czy  zabytki i najpiękniejsze miejsca są Wam znane? Może czas na zmiany, poznanie stolicy województwa i pokazanie jej piękna naszym dzieciom?
Będzie więc ku temu okazja! Ponadto kilka miesięcy temu, dokładnie we wrześniu 2014 w Szczecinie został oddany do użytku gmach filharmonii, który robi wrażenie nie tylko na turystach, lecz także na ludziach z branży muzycznej. Warto zobaczyć go od "kulis" i posłuchać koncertu!


Poniżej szczegółowy program wycieczki:

7.45 - zbiórka - Świdwin, parking przy Parku Wodnym Relax
8.00 - wyjazd

10.00 -11.00 - zwiedzanie gmachu Filharmonii  im. M. Karłowicza - po obiekcie oprowadzi nas pracownik filharmonii, będzie więc niepowtarzalna okazja poznać tajnik związane z funkcjonowaniem filharmonii i pracą muzyków. Warto dodać, że Filharmonia Szczecińska jest w finale konkursu Miesa van der Rohe - jednego z najbardziej prestiżowych konkursów architektonicznych na świecie!

"Imponujący projekt architektoniczny autorstwa Estudio Barozzi Veiga, czyli hiszpańsko-włoskiego duetu architektonicznego - Fabrizio Barozzi i Alberto Veiga. Prawie 13 tysięcy m2 powierzchni, cztery naziemne i dwie podziemne kondygnacje budynku, dwie sale koncertowe z doskonałą akustyką (duża w kolorystyce Słońca, kameralna w kolorystyce Księżyca), 1145 miejsc na widowniach, 2500 m2 sufitu i ścian pokrytych szlagmetalem (imitacja złota), posadzka sprowadzana aż z Majorki. Wyglądem przypomina lodowy pałac lub wierzchołek góry lodowej. Fachowcy podkreślają, że to pierwszy tak spójny projekt w Polsce” 

11.00 - 14.00 spotkanie z licencjonowanym przewodnikiem po Szczecinie panią Małgorzatą Dudą, która w niesamowity sposób potrafi oczarować swoimi opowieściami najmłodszych słuchaczy. Z panią Małgorzatą przeniesiemy się w świat baśni i legend związanych ze Szczecinem i jego zabytkami. Zobaczymy min. Zamek Książąt Pomorskich, a także będziemy podziwiali panoramę miasta z wieży Katedry p.w. Św. Jakuba Apostoła.
Oto szczegóły:
Z przewodnikiem spotkamy się w holu filharmonii, stamtąd udamy się w okolice  kościoła śś. Piotra i Pawła i poznamy legendy: o platanie Mateuszu oraz o baszcie siedmiu płaszczy. Następnie udamy się do Zamku Książąt Pomorskich. Poznamy min. historię książęcej dynastii Gryfitów, która przez ponad pięć wieków władała Pomorzem oraz historię postaci najwybitniejszego władcy księcia Bogusława X i jego żony Anny Jagiellonki. Wejdziemy do Muzeum Zamkowego, gdzie zobaczymy książęce sarkofagi, zwiedzimy Gabinet Lubinusa oraz Celę Czarownicy.
Poznamy również legendę o czarnych kotach i o Sydonii von Borcke.
Następnie obejrzymy z zewnątrz kamienicę Loitzów, Podzamcze i Ratusz Staromiejski oraz udamy się do katedry św. Jakuba. Wjedziemy windami na taras widokowy wieży i tam podziwiając panoramę miasta wysłuchamy legendy o św. Jakubie.

14.00 - 16.15 - czas wolny na obiad  w CH Kaskada, z którego wspólnie udamy się do filharmonii.

17.00-18.00 - Filharmonia im. M. Karłowicza -  koncert rodzinny dla dzieci oraz ich opiekunów w filharmonii pt.„Mozart vs. Beethoveen”

"Który kompozytor był większym geniuszem? Wolfgang Amadeusz Mozart, który w ledwie 35 lat swojego życia napisał ponad 50 symfonii czy Ludwik van Beethoven, tworzący epokowe arcydzieła
w czasie całkowitej głuchoty? Na to pytanie postara się odpowiedzieć swojego rodzaju pojedynek na
argumenty muzyczne w postaci najpiękniejszych dzieł obu kompozytorów. Kto zwycięży? Cudowne dziecko z Salzburga czy niepokorny geniusz z Bonn? W świat przełomu XVIII i XIX wieku zabierze nasz Orkiestra Symfoniczna Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie oraz szczecińscy aktorzy w rolach kompozytorów."

Wykonawcy:
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie
Mateusz Walach - dyrygent
Maciej Sikorski – moderator
Rafał Hajdukiewicz – moderator

ok. 20.00 - powrót do Świdwina  

Oferta skierowana dla rodziców oraz dla dzieci od 6-go roku życia. W przypadku młodszych dzieci rodzice sami podejmują decyzję, czy dzieci pod względem ich charakteru i usposobienia będą dobrze czuły się na wycieczce.
Uwaga! Nie zabieramy na wycieczkę dzieci bez opiekunów osoby dorosłej. 
Zapraszamy do udziału w wycieczce mieszkańców Świdwina, Łobza  oraz okolic.

Koszt uczestnictwa w wycieczce: 

osoby dorosłe oraz dzieci powyżej 7-go roku życia: 70 zł/ osoba

Dzieci do 7 -go roku życia: 60 zł./osoba 

 

W cenie: zwiedzanie filharmonii, bilet na koncert, przewodnik po Szczecinie, bilet wstępu na wieżę katedralną oraz do muzeum zamkowego, przejazd autokarem (autokar klasy turystycznej, z klimatyzacją, pasami bezpieczeństwa, DVD), opieka pilota wycieczek
Koszt posiłku - we własnym zakresie.

Płatność: przelew na konto organizatora przed wyjazdem (wg terminu określonego w fakturze)
Ubezpieczenie: Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia NNW (ze strony organizatora wycieczki) w Towarzystwie Ubezpieczeniowym Inter Polska S.A.:  1 zł./os. na sumę ubezpieczenia 5 tys zł/os.
Prosimy o informację w momencie zapisywania się na wycieczkę.
 
Wszelkich informacji udziela oraz zapisy przyjmuje organizator: 

Joanna Zielińska, tel. 94 716 24 35, tel. kom. 660 448778  e- mail: joanna.zielinska@crodea.pl

Uwaga! Wszystkie miejsca wyprzedane!

CroDea Joanna Zielińska (wpis do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych pod nr 09/12 - sprawdź wpis tutaj Centralna Ewidencja Organizatorów Turystyki i Pośredników turystycznych







Gmach Filharmonii, „EBV Szczecin dzien” autorstwa UM Szczecin - Praca własna.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz