piątek, 7 września 2012

Z wizytą w Wiosce Hobbitów


Dzień 18.06.2012 w Wiosce Hobbitów w Sierakowie Sławieńskim  należał do trzecioklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Świdwinie. Uczniowie klasy 3a i 3 b wraz z wychowawczyniami  wzięli udział w zabawie terenowej "Hobbit, czyli tam i z powrotem" zorganizowanej przez Stowarzyszenie Hobbiton i mieszkańców Sierakowa Sławieńskiego.


Fabuła zabawy "Hobbit, czyli tam i z powrotem” jest oparta na powieści Tolkiena o tym samym tytule.
Opowiada o wyprawie podjętej przez kompanię Thorina: hobbita Bilba Bagginsa, trzynastu krasnoludów i czarodzieja Gandalfa do okupowanej przez smoka Smauga Samotnej Góry w celu zabicia go i odzyskania dawnej siedziby krasnoludów. Bilbo Baggins w czasie swej podróży przeżywa wiele niebezpiecznych przygód. Zawsze jednak wychodzi z nich cało dzięki znalezionemu w jaskini Golluma magicznemu pierścieniowi, który czyni Bilbo niewidzialnym.
Co ciekawego czekało naszych trzecioklasistów w drodze do Samotnej Góry i jak bawiły się dzieci – przekonacie się sami czytając relację i oglądając zdjęcia.

Sierakowo powitało nas piękną i słoneczną pogodą, co jednocześnie wróżyło, że zabawa będzie udana. Sceneria okolic miejscowości również zachęcała do spędzania czasu na świeżym powietrzu – pachnące lasy dające przyjemny chłód i kwitnące łąki dodawały na pewno energii do działania.Dzieci zostały podzielone na 2 drużyny, na czele której stał kapitan. Każda drużyna otrzymała chorągiew, a każdy członek miał na dłoni wymalowany znak w kształcie litery H. Oznaczało to, że o tej pory wszyscy należą już do drużyny Hobbitów.
Kapitanowie dostali mapy, które miały poprowadzić je do celu.
Po drodze czekało na uczestników wyprawy mnóstwo niespodzianek, czasami bardzo zaskakujących i niespodziewanych, ale o szczegółach niestety nie mogę napisać, żeby nie zepsuć zabawy innym grupom przyjeżdżającym do Sierakowa. Dzieci również musiały wykonać po drodze różne zadania, które kwalifikowały je do kolejnego etapu wyprawy.Na koniec wyprawy dzieci odwiedziły  Kuźnię Krasnoludów i spotkały się z kowalem, który zrobił dla każdej z drużyn pierścień. Wizyta w kuźni była niezwykłym przeżyciem, bowiem dzieci mogły zobaczyć poszczególne etapy procesu „produkcji” pierścienia.

Ponadto w kuźni było mnóstwo starych sprzętów, które kiedyś służyły mieszkańcom wioski. Zainteresowanie wzbudziła wiertarka, która bardzo różniła się od współczesnej, stara dorożka, która przypadła do gustu małym miłośnikom motoryzacji oraz wiele innych drobiazgów, które były wykorzystywane w codziennej pracy kowala! 
Szczęśliwi i radośni wszyscy w komplecie ukończyli wyprawę i otrzymali certyfikat. Na dzielnych Hobbitów czekała grillowana kiełbaska i zupa.
Po posiłku dla drużyn przygotowano hobbickie zabawy, m.in. rzucanie balonem z wodą, zabawy z chustą Klanzy, walka na poduszki czy skoki w workach. Było dużo śmiechu, zabawy, a także rywalizacji.Niezwykłych emocji dostarczył również Palantir, czyli Świat Śródziemia.
Niestety kilka godzin spędzonych w Wiosce Hobbitów zleciało bardzo szybko. Jeszcze tylko kilka chwil na drobne zakupy – lody, napoje czy gadżety Hobbitów i czas wracać do domu.

Była to niezwykle „aktywna” wycieczka, z której każdy wrócił zadowolony. Klasa miała okazję jeszcze bardziej zżyć się i poznać się z zupełnie innej strony.
Było to na pewno niezwykłe zakończenie I etapu nauczania i pożegnanie z wychowawczynią, która uczyła dzieci od I klasy.

Na zakończenie tej krótkiej relacji chciałabym podziękować organizatorom za przygotowanie zabawy. Było bardzo pomysłowo, zaskakująco, w pełni profesjonalnie.
Gorąco polecam wszystkie warsztaty organizowane w Sierakowie Sławieńskim, a zainteresowanych wyjazdami do Sierakowa odsyłam do innych moich relacji:

http://www.crodeadzieciom.blogspot.com/2011/12/boze-narodzenie-to-nie-tylko-swiety.html
http://www.crodeadzieciom.blogspot.com/2011/12/radosne-koledowanie-w-sierakowie.html
http://www.crodeadzieciom.blogspot.com/2012/04/warsztaty-wielkanocne.htmlKlasa 3 a

Klasa 3 b


wycieczka klasowa, wycieczki dla dzieci zachodniopomorskie, wycieczki dla dzieci ze świdwina, crodea joanna zielińska, biuro podróży crodea, wycieczki dla szkół podstawowych, wycieczki dla zerówek, gry terenowe, zabawy w terenie dla dzieci ze szkoły podstawowej z woj. zachodniopomorskiego, gra terenowa Hobbit czyli tam z z powrotem

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz