czwartek, 1 grudnia 2011

W Bożonarodzeniowym nastroju

WYCIECZKA KLAS III ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 ZE ŚWIDWINA

28 listopada dzieci z klas III a i IIIb ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Świdwinie wybrały się ze mną na wycieczkę do Koszalina. W planach było zwiedzanie fabryki pluszowych zabawek "Kolor-Plusz" oraz fabryki szklanych bombek "Glass Color".


Dzieci miały okazję świętować wcześniej w szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia, a na wycieczce miały okazję zobaczyć jak produkuje się tradycyjne miśki i inne pluszaki. Ciekawostką jest to, że fabryka ta produkuje m.in. naszego poczciwego Misia Uszatka czy bohaterów bajki „Porwanie Baltazara Gąbki” których  pewnie to pokolenie nie bardzo kojarzy. A może się mylę...


Zapraszam do mini galerii z pobytu w fabryce zabawek.
 

Wyciskanie za pomocą maszyny małych elementów zabawek

Kolejnym elementem naszego programu była wycieczka do  fabryki szklanych bombek „Glass Color”.


Podczas prawie 2 godzinnego pobytu dzieci mogły przyglądać się pracy pań, które tworzyły te szklane cuda.
Na początku dzieci przywitała p. Krystyna, właścicielka firmy, która w skrócie opowiedziała o etapach produkcji bombki. 
Dzieci mogły się również zapoznać z asortymentem, który jest w ofercie firmy „Glass Color”. Poza tradycyjnymi, kulistymi bombkami produkuje się bałwanki, domki, zegary, sople, szyszki, aniołki. Do zdobienia bombek używa się kolorowego brokatu, który później mieni się przy blasku choinkowych lampek, a także szydełkowych, ażurowych dekoracji. Bombki takie wyglądają  bardzo oryginalnie i na pewno będą stanowiły  ciekawą ozdobą domowych choinek.Pierwszym etapem tworzenia bombki jest wydmuchiwanie nagrzanej w 1000˚C szklanej rurki.Dwoje dzieci z każdej grupy mogły same wydmuchać bombkę. Emocji było przy tym mnóstwo. Nie obyło się również bez odrobiny strachu, kiedy trzeba było przyłożyć do ust szklaną rurkę, wcześniej podgrzewaną na ogniu.

Następnie dzieci oglądały proces srebrzenia, po którym przezroczyste kule zamieniały się już w srebrzyste bombki.

Chyba najciekawszym punktem była wizyta w Dziale dekorowania ozdób. Na początku dzieci obserwowały jak dekorują ozdoby panie dekoratorki.

Później każde dziecko miało okazję samodzielnie udekorować bombkę tworząc jakiś brokatowy wzór. Traktowały to zadanie bardzo poważnie, bowiem ozdobione przez nich bombki trafią na klasową choinkę.


  

Ostatni etap to obcinanie rurek i przyczepianie zawieszek – i już można wieszać bombkę na choinkę!
No i jeszcze zakupy w sklepie firmowym- piękne, dekoracyjne bombki doskonale nadają się na prezent, szczególnie wtedy, gdy mają wypisaną dedykację...Mam nadzieję, że klasowa choinka ozdobiona własnoręcznie udekorowana bombkami będzie przypominała dzieciom o wycieczce. 

wycieczka klasowa, wycieczki dla dzieci zachodniopomorskie, wycieczki dla dzieci ze świdwina, crodea joanna zielińska, biuro podróży crodea, wycieczki dla szkół podstawowych, wycieczki dla zerówek , fabryka bombek w Koszalinie

2 komentarze:

  1. How wonderful experience for children!
    Thank the people who devoted several hours for children and show them the interesting crafts. Images and text are fantastic.
    Thank you Joanna!
    Aida

    OdpowiedzUsuń