sobota, 26 listopada 2011

25 listopada - Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada dzieci z klas I, II i III Zespołu Szkół w Redle świętowały dzień pluszowego misia –najukochańszej  zabawki każdego dziecka.
Z tej okazji wybraliśmy się wspólnie na wycieczkę do Koszalina, gdzie dzieci odwiedziły m.in. fabrykę zabawek pluszowych "Kolor Plusz".


O całym procesie produkcji pluszowej zabawki opowiadała dzieciom sympatyczna pani Kamila. Dzięki uprzejmości pracowników dzieci mogły osobiście poznać pracę osób zaangażowanych w tworzenie misiów, lemurów czy innych bajkowych postaci na każdym ich etapie produkcji.
Oczywiście wszystko zaczyna się od projektu i wycięcia większych części materiału, z której będzie wykonana zabawka.
Następnie dzieci  mogły zobaczyć, jak specjalna maszyna wyciska mniejsze elementy zabawki, które następnie kompletowane są i całość przekazywana jest do pań, które zszywają wszystkie elementy maskotek.

Dzieci przekonały się, jaka  jest to misterna praca, kiedy trzeba zszyć np. drobne elementy malutkiego lemura! Nie zapominamy oczywiście o noskach, oczach, wąsach, które również trzeba przymocować.


Później, za pomocą specjalnej maszyny zszytą zabawkę trzeba obrócić na prawą stronę.

Kolejny etap to wypełnianie zabawki drobnymi  kawałkami gąbki czy włókna silikonowego, które wtłaczane są do pluszowych „ciałek”. Po zaszyciu otworu i wyczesaniu specjalną szczotką zabawka jest gotowa.

Dzieci były świadkami, jak z "linii produkcyjnej" schodzi wielka, kolorowa papuga. Niespodzianką było to, że na zakończenie zwiedzania każda z klas otrzymała właśnie tę zabawkę. Pewnie szybko stała się ulubioną klasową maskotką!
Na koniec czekała dzieci dodatkowa atrakcja – zakupy w firmowym sklepie.

Kiedy przechadzałam się po fabryce z aparatem, dostrzegłam coś, czego dzieciaki nawet nie zauważyły – gabloty z postaciami z bajek z lat 60-tych! Nieprawda, że urocze?


 
Następnym elementem programu wycieczki do Koszalina była wizyta w fabryce szklanych bombek "Glass Color". Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami, więc czemu nie skorzystać z okazji i zobaczyć, jak wygląda proces produkcji bombki?
Poniżej kilka fotografii z wizyty.

Zakupy w sklepie firmowym

Dmuchanie szklanej bomki


Srebrzenie bombek
Dekorowanie bombekCała grupa przed budynkiem "Glass Color" w Koszalinie.
Szczegółowa relacja z fabryki bombek w następnym poście -  przy okazji wycieczki dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Świdwinie. Zapraszam.
 wycieczka klasowa, wycieczki dla dzieci zachodniopomorskie, wycieczki dla dzieci ze świdwina, crodea joanna zielińska, biuro podróży crodea, wycieczki dla szkół podstawowych, wycieczki dla zerówek , fabryka bombek w Koszalinie
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz