wtorek, 15 listopada 2011

"Szczecin w pigułce" - 17.06.2011

POZNAJEMY POMORZE ZACHODNIE - „SZCZECIN W PIGUŁCE”
wycieczka dzieci z klasy II i III ze Sz.P. nr 1 ze Świdwina

Dnia 17.06.2011 odbyła się pierwsza wycieczka z cyklu "Poznajemy Pomorze Zachodnie", która miała na celu pokazanie dzieciom klas II i III  najciekawszych miejsc stolicy Pomorza Zachodniego.


Zaraz po przyjeździe do Szczecina dzieci spotkały się na Wałach Chrobrego z przewodnikiem miejskim, który miał za zadanie pokazać dzieciom najważniejsze zabytki miasta.


Żeby urozmaicić wycieczkę przewodnik rozdał dzieciom karty pracy. Na jednej stronie była mapka z zabytkami miasta, a na drugiej zestaw pytań. Odpowiedzi na zawarte tam pytania znalazły się w opowieściach przewodnika albo w tym, co dzieci miały zobaczyć podczas zwiedzania. Dzięki takiej metodzie dzieci były zaktywizowane do działania i współpracy z przewodnikiem, chętnie odpowiadały na pytania, starały się uważnie słuchać i być spostrzegawczym. Między dziećmi wywiązała się zdrowa rywalizacja i chęć zwycięstwa, a to spowodowało, że były bardzo zdyscyplinowane.Po krótkim pobycie na Wałach Chrobrego dzieci udały się do Muzeum Narodowego, gdzie obejrzały m.in. zbiory: numizmatyczne, sztuki dawnej, sztuki polskiej. Dużym zainteresowaniem cieszył się Dział Morski, a w nim miniatury jednostek pływających.
Wielkie emocje wzbudziły zbiory pozaeuropejskie (kolekcja etnograficzna w szczecińskim Muzeum jest jedną z największych w Polsce). Dzieci zachwycone były wioską afrykańską -  duża ilość eksponatów, realny wystrój wnętrza i odpowiednia muzyka naprawdę robiły wrażenie! Dzieci przeniosły się na chwilę do Afryki, gdzie mogły poznać życie tamtejszych plemion.Po 2 godzinnym pobycie w Muzeum i po posiłku w pizzerii na uczestników wycieczki czekała niespodzianka – obejrzenie panoramy miasta z wieży Katedry Św. Jakuba. Wieża ma wysokość 110 m, taras widokowy usytuowany na wysokości 56m. Dojazd na wieżę możliwy jest za pomocą 2 wind (przesiadka na wysokości organów). Widok na Szczecin i okolice był niesamowity i zrobił na dzieci duże wrażenie.


Nagrodą za zaangażowanie przy wypełnianiu kart pracy i za wzorową współpracę z przewodnikiem  była 2 -godzinna zabawa z animatorem na placu Zamku Książąt Pomorskich. Zajęcia prowadził pan Łukasz Wójcik z firmy 4 SEASONS ze Szczecina. Przygotował dla dzieci zabawy z chustą Klanza, zaprezentował sztuczkę żonglerki, było malowanie twarzy i układanie wielkich puzzli.

Dzieci, rodzice i nauczyciele byli bardzo zadowoleni z wycieczki.
Mamy nadzieję, że udało nam się pokazać chociażby niektóre walory Szczecina.


wycieczka do Szczecina dzieci ze Świdwina ze Sz.P. nr 1, wycieczka do TVP Szczecin, wycieczka do telewizji, wycieczka do gazety Kurier Szczeciński, dzieci ze Świdwina w TVP Szczecin, CroDea Joanna Zielińska, dzieci ze Świdwina w Kurierze Szczecińskim, wycieczki Szczecin w pigułce, zwiedzanie Szczecina, wycieczki dla szkół woj. zachodniopomorskie, wycieczki szkolene woj. zachodniopomorskie, biuro podróży ze Świdwina, wycieczki szkolne Świdwin, organizacja wycieczek szkolnych Świdwin  wycieczka klasowa, wycieczki dla dzieci zachodniopomorskie, wycieczki dla dzieci ze świdwina, crodea joanna zielińska, biuro podróży crodea, wycieczki dla szkół podstawowych, wycieczki dla zerówek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz