czwartek, 22 października 2015

Warsztaty bożonarodzeniowe z CroDea Travel - 5.12.2015

Czas magicznych świąt Bożego Narodzenia zbliża się wielkim krokami. Okres przygotowania to bardzo przyjemne chwile zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. My również postanowiliśmy wykorzystać ten czas, żeby zaproponować Wam i Waszym pociechom niezwykłą wycieczkę, która odbędzie się w sobotnie popołudnie, 5.12.2015. Tym razem będziemy "podróżować" w głąb historii naszego regionu poprzez pryzmat zwyczajów i tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Chcemy Was zabrać do miejsca, które doskonale odda przedświąteczny klimat, nastrój, w którym poczujecie zapach pieczonych pierników i świeżej, pachnącej lasem choinki. Tam pomyślicie o swoich gwiazdkowych prezentach przy blasku płonącego kominka i zapomnicie o problemach dnia codziennego słuchając opowieści o historii miejsca, regionu oraz symbolach bożonarodzeniowych. Tym miejscem jest ponad 300 letni Dworek Tradycja w miejscowości Bełczna koło Łobza.
Ale nie myślcie, że będziecie tam tylko biernymi uczestnikami i słuchaczami! Nic z tego, będzie to bardzo aktywne popołudnie zarówno dla rodziców, jak i dla dzieci. 
Uczestnicy zostaną podzieleni na grupy i po krótkim powitaniu przez gospodarzy - panią Grażynę Zaremba - Szuba i pana  Tadeusza Szuba udadzą się do niezwykłych izb, żeby solidnie przygotować się do świąt i przede wszystkim mile spędzić czas ze swoim dzieckiem.

A co dla Was przygotowaliśmy?

WARSZTATY KULINARNE
  • pieczenie szczecińskich pierników - podczas zajęć uczestnicy przygotują do pieczenia formy piernikowe i wykleją je ciastem. Po upieczeniu każdy zabiera swój piernik do domu! Podczas pracy dowiecie się, jaka historia związana jest ze szczecińskimi piernikami, jakie przyprawy stosuje się w wypiekach, jak kiedyś wypiekano pierniki i jaką rolę pełniły w tradycji bożonarodzeniowej Pomorza Zachodniego. Na pewno będzie smacznie, aromatycznie i bardzo pracowicie. Pamiętajmy - dzieci uwielbiają pracę w kuchni, choć może nie wiedzą o tym rodzice!


  •  bandażowanie jabłka - niezwykle ciekawe zadanie z  efektownym zakończeniem! Popatrzcie na zdjęcia!
 


WARSZTATY PLASTYCZNE

  • poznajemy metodę decoupage - na brzozowych "plasterkach" powstaną piękne dekoracje z motywami świątecznymi, do zawieszenia na choince lub po prostu do ozdoby dziecięcego pokoju
WARSZTATY KRAWIECKIE
  • spotkanie z krawcową - hafciarką, która pokaże jakie cuda można zrobić na maszynie do haftu dekoracyjnego. Dla każdego uczestnika przygotuje woreczek z juty, który ozdobi inicjałami. Oczywiście do uczestników będzie należało wykończenie woreczka. Uczestnicy na koniec pobytu do własnego woreczka zapakują świeżo upieczony piernik.
Podczas  4- godzinnego pobytu nie pozwolimy Wam siedzieć z pustymi brzuchami! Czeka na Was pyszna zupa pomidorowa oraz domowe ciasto i kompot z owoców z przydrożnych drzew owocowych.

PROGRAM WYCIECZKI:

15.20 - zbiórka w Świdwinie na parkingu przy basenie
15.30 - wyjazd
16.00 - 20.30 - pobyt w Dworku Tradycja w Bełcznej, realizacja programu warsztatów
ok. 21.00 powrót do Świdwina

Koszt wycieczki: 65 zł./osoba


W cenę wliczony jest przejazd autokarem ze Świdwina, obsługa pilota wycieczek, udział w warsztatach, ozdobny woreczek z inicjałami na pamiątkę, poczęstunek (zupa, ciasto, kompot, herbata, kawa).
Waszą twórczą pracę uchwycimy migawką aparatu, więc możecie liczyć na pamiątkowe fotografie!

Oferta skierowana dla rodziców i dzieci w każdym wieku! Gwarantujemy, że w Dworku Tradycja przeżyjecie niezapomniane i magiczne chwile.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!


Zapisy: Joanna Zielińska, tel. 660 448 778 lub 94 716 24 35, E mail: biuro@crodea.pl

Organizator wycieczki: CroDea Joanna Zielińska

Pomimo, że do grudnia mamy jeszcze sporo czasu to prosimy o dużo wcześniejszą deklarację udziału w warsztatach.

Płatność za wycieczkę: 1.12.2015 w formie przelewu.

Uwaga! Wycieczka odbędzie się pod warunkiem zgłoszenia się min. 45 os. chętnych.

Zobacz relację z ostatnich warsztatów wielkanocnych, które odbyły się w Dworku Tradycja - kliknij: tutaj

Zobacz film o Dworku Tradycja wyprodukowany przez TVP Szczecin -kliknij:  tutaj

Dowiedz się więcej o projekcie "Zabierz dziecko na wycieczkę" - kliknij  tutaj 

Relację  z warsztatów zobacz: tutaj

Zdjęcia pochodzą z archiwum "Dworku Tradycja".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz