środa, 5 listopada 2014

Wizyta w rozgłośni Radia Koszalin oraz w fabryce bombek

7.12.2012 dzieci z najmłodszych klas z Zespołu Szkół Publicznych w Redle pojechały na wycieczkę szkolną do Koszalina.
Punktem obowiązkowym w przedświątecznym okresie było również odwiedzenie fabryki bombek w Koszalinie, gdzie dzieci zobaczyły, jak wygląda proces produkcji szklanych ozdób.
Miały możliwość również spróbować swoich sił przy wydmuchiwaniu bombek, a także przy ich dekoracji. Swoje prace dzieci zabrały ze sobą i ozdobiły nimi klasowe choinki.
Ponadto każde dziecko otrzymało w prezencie szklaną bombę z wypisanym imieniem. Radości nie było końca, a bombki na pewno później zostały zawieszone na domowych, świątecznych drzewkach.
Zobaczcie krótką foto- relację z tego, co działo się fabryce bombek. W tle usłyszycie piosenkę, którą uczniowie nagrali w Radio Koszalin, ale o tym przeczytacie dalej!
ZOBACZ RELACJĘ


Drugim elementem wycieczki były odwiedziny w Rozgłośni Polskiego Radia w Koszalinie. Była to niezwykła wizyta, bowiem dzieci mogły poznać tajniki produkcji programów radiowych, zwiedziły studio nagrań, zobaczyły miejsce, gdzie znajduje się tysiące płyt z przebojami, które codziennie emitowane są w radio. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy na temat pracy radiowca, dziennikarza, mogły obserwować "na żywo" pracę prezentera radiowego, 
Dzieci tak zafascynowała praca dziennikarza radiowego, że wielu z nich dopytywało, jakie umiejętności należy posiadać i jakie studia skoczyć, żeby móc pracować w radio. Dzieci mogły się przez ten krótki pobyt przekonać, że podstawą pracy prezentera radiowego jest dobra, nienaganna dykcja, umiejętność prowadzenia swobodnej konwersacji, umiejętność dobrego wysławiania się. Chyba najciekawszym miejscem w radio było studio nagrań, gdzie dzieci mogły spróbować swoich sił przy nagraniu krótkiego tekstu oraz piosenki. Okazało się, że dzieci na początku bardzo się stresowały i wcale nie było tak łatwo ładnie, z dobrą dykcją powiedzieć te parę słów do mikrofonu.  Zdecydowanie łatwiej poszło już ze śpiewaniem piosenek.
Po próbnym nagraniu pan zajmujący się montażem dźwięku pokazał, jakie cuda można zrobić z nagranym materiałem.
Posłuchajcie sami efektu wspólnej pracy dzieci i pracowników radia W związku z tym, że był to okres przedświąteczny piosenki są również w tym klimacie.

Po skończonym zwiedzaniu najważniejszych miejsc w Radiu Koszalin dzieci udały się do małej sali koncertowej, w której organizowane są koncerty zespołów czy wokalistów, odwiedzających Koszalin. Na sali był czas na krótki odpoczynek oraz na zadawanie pytań, których było mnóstwo.

Wycieczka bardzo się dzieciom podobała.  Wszyscy wrócili do Redła zadowoleni i bogatsi w wiedzę. W końcu będą już wiedzieli, jak się robi tradycyjne, szklane bombki oraz jak wygląda Radio Koszalin "od kuchni".Brak komentarzy:

Prześlij komentarz