piątek, 9 marca 2012

Z teatrem za pan brat


Sezon wycieczek 2012 zaczął się dla mnie bardzo kulturalnie, bowiem od tematycznej wycieczki „Z teatrem za pan brat”. Miejscem teatralnej edukacji dzieci ze Sz.P. nr 1 w Świdwinie był Teatr Lalek Pleciuga w Szczecinie.
Ta niezwykła przygoda z teatrem miała miejsce 29.02.2012. Wzięły w niej udział dzieci z klasy 3a i  Ob. wraz z wychowawczyniami i opiekunami. Dla maluchów z zerówki był to pierwszy wyjazd do prawdziwego teatru, więc były szczególnie podekscytowane wyjazdem.
Program naszej wycieczki podzielony był na III etapy:
I – spektakl
II – posiłek i chwila relaksu w teatralnej kawiarence
III – warsztaty teatralne.


Edukację teatralną zaczęliśmy od spektaklu „Pippi Pończoszanka”. Sztuka opowiada o historii Pippi (bohaterka powieści Astrid Lindgren) -  małej, zadziornej dziewczynki, która nie ma pojęcia czym są konwenanse i święte zasady.
Doskonała gra aktorska, muzyka na żywo, treść pełna humoru oraz  nowoczesna formuła spektaklu sprawiła, że oglądało się go z wielką przyjemnością. Była to wspaniała zabawa zarówno dla dzieci, jak również dla dorosłych.
Po spektaklu dzieci musiały się trochę posilić w teatralnym bufecie oraz ostudzić emocje, bo czekało na nich niemalże aktorskie wyzwanie!
Dzieci zostały podzielone na II grupy. Pierwsza grupa miała zajęcia z panią Magdaleną Bogusławską – osobą odpowiedzialną za edukację teatralną w "Pleciudze". Pani Magda zaprosiła dzieci do twórczych zabaw teatralnych. Dzieci ćwiczyły umiejętności przekazania ciałem, gestem, miną swoich emocji. Później do odegrania były scenki sytuacyjne, które stanowiły świetną zabawę i angażowały nawet tych najbardziej nieśmiałych.


Podczas gdy pierwsza grupa bawiła się w małych aktorów, druga grupa poznawała świat teatralnych lalek. Prowadząca warsztaty, aktorka – pani Grażyna Wojtczak krótko opowiedziała dzieciom historię Teatru "Pleciuga", specyfikę pracy aktora oraz omówiła i pokazała różne rodzaje lalek, które występują w teatrze. Dzieci mogły obejrzeć pacynki, kukły, marionetki i jawajki.

Na koniec uczestnicy warsztatów dostali zadanie plastyczne – zaprojektowanie stroju teatralnej lalki. Dzień z teatrem bardzo się dzieciom podobał, było mnóstwo atrakcji i śmiechu. Była to na pewno ciekawa, nietypowa i bardzo kształcąca wycieczka.

 wycieczka do Szczecina dzieci ze Świdwina ze Sz.P. nr 1, wycieczka do TVP Szczecin, wycieczka do telewizji, wycieczka do gazety Kurier Szczeciński, dzieci ze Świdwina w TVP Szczecin, CroDea Joanna Zielińska, dzieci ze Świdwina w Kurierze Szczecińskim, wycieczki Szczecin w pigułce, zwiedzanie Szczecina, wycieczki dla szkół woj. zachodniopomorskie, wycieczki szkolene woj. zachodniopomorskie, biuro podróży ze Świdwina, wycieczki szkolne Świdwin, organizacja wycieczek szkolnych Świdwin, wycieczka klasowa, wycieczki dla dzieci zachodniopomorskie, wycieczki dla dzieci ze świdwina, crodea joanna zielińska, biuro podróży crodea, wycieczki dla szkół podstawowych, wycieczki dla zerówek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz