niedziela, 22 stycznia 2012

Twórczo i wesoło w Sierakowie Sławieńskim

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, 19.12.2012 r. maluchy ze Szkoły Podstawowej nr 1 ze Świdwina wraz ze swoimi wychowawcami wybrały się na twórcze warsztaty bożonarodzeniowe do Wioski Hobbitów.
Zerówkowicze oraz Pierwszaki stawiły się wczesnym rankiem na zbiórce. Dla większości z dzieci był to pierwszy, większy wyjazd bez rodziców, tak więc uściskom na pożegnanie nie było końca.  Były nawet łzy, o których wszyscy zapomnieli, jak autobus wyruszył w drogę.
Po niespełna 2 godzinach jazdy dojechaliśmy do celu. Sierakowo przywitało nas deszczem i wiatrem, ale najważniejsze było dobre nastawienie i zapał do pracy.
Pani Mieczysława Juszczyk - organizatorka warsztatów,  powitała dzieci w Kościółku, gdzie w skrócie opowiedziała o świątecznych tradycjach.


Następnie wszyscy zabrali się do pracy. Jedna grupa udała się do Izby Świątecznej, żeby udekorować pierniki, upiec podpłomyki, ubrać choinkę oraz posłuchać opowieści związanych ze znaczeniem świątecznych ozdób i potraw wigilijnego stołu.Pierniczki - palce lizać! Podpłomyki trochę gorące!


W świetlicy natomiast trwały twórcze prace plastyczne- robienie ozdób metodą quilling oraz przygotowywanie świątecznej kartki.Podczas prac plastycznych dzieci odwiedził Mikołaj. Oczywiście pytał, czy wszystkie były grzeczne!

Po 4 godzinach intensywnej pracy dzieci wyruszyły w drogę do domu. Myślę, że takie zajęcia doskonale przygotowały ich do świąt.

wycieczka klasowa, wycieczki dla dzieci zachodniopomorskie, wycieczki dla dzieci ze świdwina, crodea joanna zielińska, biuro podróży crodea, wycieczki dla szkół podstawowych, wycieczki dla zerówek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz