poniedziałek, 2 lutego 2015

Rodzinny wyjazd do Teatru Pleciuga - relacja

Projekt promujący turystykę rodzinną "Zabierz dziecko na wycieczkę" ruszył!
1.02.2015 odbyła się pierwsza wycieczka do Szczecina pod hasłem "Zabierz dziecko do teatru". Celem było uczestnictwo dzieci wraz z rodzicami w spektaklu Teatru Pleciuga pt. "Pippi Pończoszanka" i tym samym  propagowanie i rozpowszechnianie zorganizowanej turystyki rodzinnej.
Chętnych na wyjazd było dużo, jednak pojechało tylko 55 osób, które najszybciej zgłosiły chęć udziału w wycieczce.
W niedzielny poranek, w zimowej scenerii wyruszyliśmy autokarem do Szczecina. W naszej grupie były dzieci w różnym przedziale wiekowym, od maluchów 3-4 letnich do nastolatków. Każde dziecko było razem ze swoim rodzicem lub rodzicami. Podróż pomimo ośnieżonej drogi przeminęła bardzo szybko, dzieci, żeby się szybko nie znudziły obejrzały bajki na DVD, a dorośli mieli okazję do pogawędek ze znajomymi bądź nowo poznanymi uczestnikami wycieczki.
Po dotarciu do Szczecina było jeszcze trochę czasu - niektórzy spędzili do w kawiarence w Teatrze Pleciuga inny na spacerze - pogoda była wyśmienita - słońce i śnieg wokół - szkoda tylko, że przez całe ferie nie mieliśmy takiej zimy!


Kilka minut przed godziną 11.00 - miejsca w teatrze już zajęte - wszyscy czekają na rozpoczęcie spektaklu. Dla większości dzieci była to pierwsza wizyta w teatrze, więc emocji było co niemiara!Dwie godziny minęły niepostrzeżenie. Było mnóstwo śmiechu, radości, w końcu psikusy małej, niegrzecznej Pippi były naprawdę pomysłowe. Spektakl ubarwiony był niezwykłą muzyką, graną na żywo przez "pachnących rumem" piratów (jak to określiła Pippi). Chętni nabyli w kasie teatru płyty z piosenkami ze spektaklu, które będą miłym wspomnieniem wycieczki.
Ze spektaklu zachwyceni wyszli również rodzice, bo sztuka ta jest uniwersalna - dla dziecka i dla dorosłego - zarówno w treści, jaki i formę przekazu.
Po spektaklu był czas wolny w galerii handlowej. Była okazja, żeby zjeść obiad czy pójść na słodki deser z dziećmi.
Uważam, że ostatnia niedziela ferii była udana, a uczestnicy wycieczki nabrali ochoty na więcej!
A więcej ... już w kwietniu - 14.03 warsztaty wielkanocne w klimatycznym. pachnącym historią Dworku Tradycja! Więcej informacji: tutaj.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz