sobota, 17 stycznia 2015

Przedświąteczna wycieczka do Koszalina

Dnia 17.12.2014 r. uczniowie z klas "0" ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Świdwinie wybrały się wraz ze swoimi wychowawczyniami na wycieczkę do Koszalina.
W związku z tym, że był to okres przedświąteczny to i tematyka wycieczki częściowo związana była z Bożym Narodzeniem - wizyta w fabryce szklanych ozdób " Glass Color" oraz wizyta w fabryce  zabawek pluszowych "Kolor Plusz".

Maluchy z niecierpliwością czekały na dużo wcześniej zaplanowaną wycieczkę (terminy w fabryce szklanych ozdób trzeba rezerwować już we wrześniu), aż w końcu nadszedł dzień, kiedy wszyscy w komplecie stawili się na zbiórce. Trochę nieco zdenerwowani na początku, w końcu to była pierwsza wycieczka poza świdwiński powiat. Otuchy maluchom dodawały panie wychowawczynie, kilkoro rodziców, którzy pojechali z nami jako opiekunowie,  także przytulanki, które dzieci zabrały ze sobą.
Pomimo, że aura powinna być typowo zimowa, za oknem autokaru było niemalże wiosennie. Gdyby nie tematyka bożonarodzeniowa (w fabryce bombek), to klimatu przedświątecznego nikt by nie czuł.
Pierwszym punktem naszego programu była wizyta w fabryce pluszowych zabawek "Kolor Plusz". Na początku pracownicy pokazali dzieciom zabawki, które przez lata były produkowane były w fabryce. Okazało się, że były to postacie z reklam telewizyjnych, bohaterowie bajek czy też maskotki na EURO 2012. Fajnie było na "żywo" przywitać się z Panem Głodem czy Pikusiem! Dorośli natomiast z sentymentem wspominali swoje dzieciństwo patrząc na Misia Uszatka.
Po krótkiej prezentacji udaliśmy się na halę produkcyjną, gdzie obserwowaliśmy proces powstawania zabawki od momentu wykonania projektu po ostatnie prace wykończeniowe.
Wielką niespodzianką dla dzieci był prezent, który otrzymały od firmy "Kolor Plusz" - były to dwie ogromne pluszowe zabawki dla każdej z klas. Domyślam się, że teraz te pluszaki stoją na honorowym miejscu w klasie i przypominają dzieciom wycieczkę.

 

Drugim punktem programu była wizyta w fabryce "Glass Color", gdzie produkowane są szklane ozdoby choinkowe. Dzieci obejrzały proces produkcji bombki, a na koniec czekało na nich nie lada wyzwanie! Po krótkim instruktażu ze strony pań pracujących w fabryce, dzieci mogły ozdobić bombki, które zabrały ze sobą i ustroiły nimi swoją klasową choinkę. Muszę przyznać, że dzieci bardzo się starały, żeby wykonać swoje zadanie najlepiej jak potrafią, pracowały w skupieniu, bo w końcu precyzja jest najważniejsza na tym etapie produkcji bombki. Do dyspozycji miały błyszczący brokat, którym wykańczały swoje wzorki na bombkach.

  
 Niestety czas szybko gna, szczególnie wtedy, gdy coś ciekawego  się dzieje. Czas było wracać do Świdwina, do rodziców.
Każde dziecko dostało na pamiątkę wizyty w fabryce bombkę z własnym imieniem. Taka ozdoba na pewno ozdobiła choinki wszystkich uczestników wycieczki.
Więcej zdjęć z wycieczki do Koszalina możecie zobaczyć na naszym firmowym profilu CroDea dzieciom na Facebooku tutaj
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz